GI          PASY          KOSZULKI          BLUZY          O FIRMIE

GI DO BJJ

Uwaga praktyczna:Poza nielicznymi niszowymi wyjątkami wszystkie gi dostępne dziś na rynku zostały wyprodukowane w Pakistanie. Swoje gi szyją tam wszyscy najwięksi producenci z Europy, USA, a nawet Brazylii, dlatego ich jakość w obrębie danej grupy produktów jest porównywalna.

Krój. Gi do brazylijskiego jiu-jitsu wyewoluowało z judogi, czyli stroju używanego w judo. Ponieważ w bjj bardzo często wykorzystuje się w walce ubiór przeciwnika, gi do bjj szyje się tak, aby możliwie ściśle opinały ciało i utrudniały przeciwnikowi wykorzystanie naszego własnego ubrania. Dlatego krój gi do bjj dość mocno różni się od kroju judogi. Poza szerokością rękawów i nogawek gi do bjj ma zawsze krótką kurtkę utrudniającą przeciwnikowi wykorzystanie jej do wykonania techniki. W judogi krój spodni jest bez porównania szerszy niż w gi do bjj.

Kolor. Najbardziej tradycyjny jest kolor biały, jednak wymaga on szczególnej troski w utrzymaniu czystości. Kolor niebieski wydaje się najmniej czuły na zabrudzenia. Na niebieskim gi nie widać tak trudów treningu, choć z czasem kolor blaknie. Czarny charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, ale wyraźnie odcinają się na nim wszystkie jasne drobiny i paproszki zebrane z maty.
Tylko te trzy podstawowe kolory są dopuszczone do startów w zawodach, jednak dla gi treningowych nie ma żadnych ograniczeń kolorystycznych i można ćwiczyć w strojach różowych, czerwonych, brązowych, a nawet łaciatych.

Zdobienia. Znakomita większość gi do bjj posiada różnego rodzaju naszywki, hafty i nadruki podnoszące ich wizualną atrakcyjność. Większość technik zdobniczych stoi dziś na tak wysokim poziomie technicznym, że ich trwałość nie budzi zastrzeżeń, a jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia projektanta i… przepisy IBJJF. Te ostatnie nieustannie się zmieniają, dlatego planując start w zawodach trzeba zawsze sprawdzić, czy dane gi spełnia aktualnie obowiązujące wymagania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl